Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з тим, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці 28 квітня в Україні відзначається Всесвітній день охорони праці.
Всесвітній день охорони праці об'єднав усіх, хто прагне зробити роботу людину більш безпечною для її здоров'я та життя. В офіційних заходах, присвячених цьому дню, зазвичай беруть участь Всесвітній день охорони праці керівники великих компаній, промислових гігантів, громадських організацій і т.д.
Кожні день у світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві ; сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності ; близько 350 000 випадків складають нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйонів смертей, викликаних пов'язаними з роботою захворюваннями. Розвиток охорони праці передбачає впровадження нових підходів в галузі безпеки, зокрема застосування інтелектуальних технологій донесення інформації до слухачів, що на даному етапі широко застосовується в галузі опанування великих об ’ ємів інформації.
Цей Закон визначає основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.